
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 14 (2 x 7) |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13286
Ext.Price$0.13286
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13286 | $0.13286 |
| 10 | $0.06643 | $0.66430 |
| 50 | $0.05937 | $2.96850 |
| 100 | $0.05306 | $5.30600 |
| 500 | $0.04649 | $23.24500 |
| 1000 | $0.04074 | $40.74000 |
| 3000 | $0.03880 | $116.40000 |
| 5000 | $0.03695 | $184.75000 |
| 10000 | $0.03479 | $347.90000 |
